Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Patryka Millera

FOTOGALERIA

 


 

   Słowo Ks. Kardynała Nycza     

 

   Homilia – Ks. Prałat Jacek Kozub, Proboszcz parafii      

  

   Ks. Paweł Daszczyński      

 

(Jest nagranie całej uroczystości w kościele)

GRAFIK MSZY ŚW. GREGORIAŃSKIEJ ODPRAWIANEJ PRZEZ KOLEGÓW KURSOWYCH ŚP. KS. PATRYKA [PDF]

 


 

Pogrzeb św. p. Księdza Patryka Millera   [PDF]

Studiujący w Rzymie kapłan archidiecezji warszawskiej zginął 8 stycznia w wypadku na drodze krajowej nr 50 • Miał 36 lat, od ponad 7 lat był księdzem • W 2015 r. został wysłany na studia w zakresie patrologii w Papieskim Instytucie Augustinianum w Rzymie.

Ks. Patryk Miller studiował w Rzymie, ale do Polski wrócił na święta Bożego Narodzenia. – W Adwencie odwiedził nas i pomagał w konfesjonale – mówi ks. Kamil Falkowski, wikariusz parafii bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie, gdzie ks. Patryk przed wyjazdem na studia był wikariuszem.

Wieczorem 8 stycznia ks. Patryk jechał do kolegi do Żyrardowa. Na drodze krajowej nr 50 panowały trudne warunki pogodowe. W miejscowości Zbiroża k. Zimnej Wody jego samochód zderzył się z ciężarówką przewożącą zboże.

Oba samochody zjechały do przydrożnych rowów. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, natomiast kapłan zginął na miejscu

Śp. ks. Patryk Miller miał 36 lat. Pochodził z Kętrzyna. Po skończeniu Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, w 2011 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Kazimierza Nycza. Jego pierwszym miejscem posługi wikariuszowskiej była parafia bł. Władysława z Gielniowa, w dekanacie ursynowskim.

W 2015 r. został skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie patrologii w Papieskim Instytucie Augustinianum w Rzymie.

„Gość Warszawski”  


Pamiątkowe zdjęcie po święceniach prezbiteratu 28 maja 2011 r.  

Księża Studenci Polskiego Papieskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie w roku akademickim 2017/2018. Ks. Patryk – trzeci z prawej strony


 

 

Dodatkowe informacje