Pielgrzymka
„Śladami świętego CHARBELA”

LIBAN Termin: 09-17.11.2019 r. 

Spotkanie informacyjne pielgrzymów w niedzielę 26 lipca o godz. 19.00!

 

1 DZIEŃ:
Zbiórka o godz. 20:30 na lotnisku Okęcie przy stanowisku Biura Podróży TOP TRAVEL. Odprawa paszportowa i wylot do Bejrutu. Przylot do Bejrutu o godz. 02:55 (lokalnego czasu). Przejazd do hotelu na zakwaterowanie.  

2 DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Bejrutu. Spacer po Starym Mieście pozwoli poznać burzliwą historię miasta. Przejście do Muzeum Narodowego, gdzie zobaczymy legendarne wynalazki zamieszkujących te tereny Fenicjan, uważane za najpiękniejsze na świecie rzeźby greckie i pamiątki po starożytnych Rzymianach. Nadepnie nawiedzimy polski cmentarz, miejsce pierwszego pochówku Hanki Ordonówny. Msza święta. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.  

3 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd do głównego miejsca kultu św. Charbela w Annaya. To z tego miejsca, z Pustelni św. Piotra i Pawła, gdzie mieszkał święty w pustelniczym etapie swojego życia, 22 dnia każdego miesiąca wyrusza pokutna pielgrzymka do Klasztoru św. Marona, w którym żył jako mnich i gdzie spoczął po śmierci. Czas wolny na indywidualna modlitwę. Przejazd do Sanktuarium Św. Rafki w Jrabta, libańskiej mniszki. Następnie przejazd do Klasztoru św. Cypriana w Kfifane – miejsca spoczynku Św. Hardiniego – nauczyciela i duchowego przewodnika Św. Charbela i bł. Brata Stefana Nehmé, Msza święta. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.  

4 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd do Byblos - jednego z najstarszych stale zamieszkałych miast na świecie, miejsca powstania alfabetu fenickiego i wynalezienia pieniądza. Stare Miasto z rzymskimi, arabskimi i chrześcijańskimi zabytkami czyni Byblos jednym z najważniejszych i najcenniejszych miejsc archeologicznych w świecie. Zwiedzimy mury obronne, kościół św. Jana Chrzciciela, zamek krzyżowców oraz teren wykopalisk. Wąskimi uliczkami dojdziemy do starego portu wybudowanego przez krzyżowców. Atrakcją będzie spacer po starym bazarze tureckim, na którym można nabyć wiele orientalnych pamiątek. Następnie przejazd na północ Libanu gdzie napotykamy na miejsca opisane w Starym Testamencie. Jednym z nich jest Las Bożych Cedrów -najstarszy rezerwat cedrów libańskich. Tam odpoczniemy i zjemy przekąskę. Następnie przejedziemy malowniczą Doliną Kadisha, zwaną również Świętą Doliną, gdzie znajduje się Klasztor św. Antoniego w Kozhaya. Zobaczymy również Bekaa Kafra - wioskę, w której urodził się św. Charbel. Położona na wysokości 1900 m n.p.m. jest najwyżej usytuowaną, zamieszkałą miejscowością w Libanie. Tam zostanie odprawiona dla nas Msza święta. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.  

5 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd na wypoczynek na plażę., czas wolny. Późnym popołudniem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.  

6 DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd do malowniczej Doliny Bekaa, która rozciąga się między pasmami Gór Libanu i Antylibanu. Odwiedzimy Baalbek - miasto, w którym znajdują się starożytne ruiny z czasów rzymskich. To najcenniejszy skarb Libanu, a jednocześnie jedno z największych i najwspanialszych Pomników Potęgi Cesarstwa Rzymskiego w świecie (świątynie Jowisza, Bachusa, Wenus). Msza święta. Odwiedzimy również Château Ksara - jedną z najstarszych i najlepszych winiarni na terenie Libanu, założonej przez OO. Jezuitów w 1857 r., gdzie skosztujemy libańskich win. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.  

7 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd do słynnej Groty Jeitta jednej z najpiękniejszych jaskiń na świecie, którą zwiedza się na dwóch poziomach: górną spacerkiem a dolną łodzią. Przejazd do grekokatolickiego narodowego sanktuarium Maryjnego NMP Pani Libanu w Harissa. Miejsce to jest dla Libańczyków tym, czym dla nas Jasna Góra. W pobliżu bazyliki znajduje się pomnik Św. Jana Pawła II upamiętniający Jego pielgrzymkę do Libanu w maju 1997 r. W tym dniu odwiedzimy także położone na wysokości 600 m n.p.m. malownicze górskie miasteczko Ghazir. Znajduje się tam klasztor św. Antoniego Padewskiego, w którym przebywał przez 45 dni Juliusz Słowacki w czasie swojej podróży na Wschód. Zwiedzimy zabytkowy kościół oraz znajdujące się w jednej z cel klasztornych muzeum poświęcone poecie. Przed powrotem do hotelu ponownie nawiedzimy klasztor św. Maruna w Annaya, aby podczas Mszy świętej pożegnać się z św. Charbelem. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.  

8 DZIEŃ:
Po śniadaniu wyjazd na południe Libanu. To tereny, po których wędrowała Maryja, Jezus i Apostołowie oraz pierwsi chrześcijanie. Odwiedzimy Saida - miasto położone nad morzem. To dawny Sydon, w którym nauczał i uzdrawiał Jezus i skąd Św. Paweł wypłynął w swoją podróż do Rzymu. Zwiedzanie miasta obejmuje: ruiny Zamku Morza wzniesionego w XIII w. przez krzyżowców, French Khan - zajazd wybudowany w XVII w., orientalny souk (rynek arabski) i fabryka mydła (XV w.). Następnie przejazd do Maghdouche, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej. To tam w Świętej Grocie Matka Boska oczekiwała na swego Syna Jezusa, który przybył z Palestyny do pobliskiego Sydonu. W świętej grocie odprawiona zostanie Msza święta. Odwiedzimy także Tyr - jedno z najstarszych miast fenickich, najwcześniej schrystianizowane. Stąd Św. Paweł wypłynął w swoją trzecią podróż misyjną, a po powrocie spędził tu tydzień na rozmowach z uczniami. Zwiedzanie miasta obejmuje: starożytny port i Stare Miasto (souk) w dawnej dzielnicy chrześcijańskiej, nekropolie z czasów rzymskich i bizantyjskich oraz hipodrom i łuk triumfalny z II w. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.  

9 DZIEŃ:
Nocny przejazd na lotnisko w Bejrucie. Wylot do Polski o godz. 03:50 (lokalnego czasu). Przylot na lotnisko MDL Okęcie o godz. 06:30 (naszego czasu)  

Cena: 2150 PLN/os + 600 $/os. (kalkulacja dla grupy min. 30 os) 

Podczas wyjazdu konieczne jest posiadanie paszportu ważnego min. do dnia 10.05.2020.

W paszporcie nie może być pieczątki izraelskiej. 

Cena obejmuje:
o Przelot samolotem: Warszawa - Bejrut - Warszawa (lot bezpośredni), w cenie bagaż główny 23kg/os+ podręczny
o Podczas zwiedzania przejazd klimatyzowanym autokarem / busem
o Zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach 2,3 os.
o Wyżywienie wg programu: 7 x śniadania (w formie bufetu) i 7 x obiadokolacje (serwowane)
o Opiekę przedstawiciela B.P. TOP TRAVEL i Opiekę polskojęzycznego przewodnika
o Opiekę Duchową Kapłana i Msze Święte
o ubezpieczenie (KL - 20 000 EURO/os, NNW - 15 000 PLN/os, Bagaż - 1000 PLN/os)  

Cena nie obejmuje:
o Biletów wstępu - 80 USD/os (obowiązkowo płatne na miejscu)
o Dopłaty do pokoju 1 os. - 200 USD/os.
o Zwyczajowych napiwków i wydatków własnych  

Kolejność punktów programu może ulec zmianie 

 

 

 

Dodatkowe informacje