GRUPY W PARAFII

DOMOWY KOŚCIÓŁ – gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie 

MSZA ŚWIĘTA WSPÓLNOTOWA:   każdy pierwszy piątek miesiąca godzina 19.00

OPIEKUN I KOORDYNATOR:    ks. Zbigniew Sawiak  

O nas...

W naszej parafii istniejemy od 2003 roku. Jesteśmy grupą katolickich małżeństw, które pragną przeżywać swoje powołanie małżeńskie i rodzinne jako wspólną drogę do świętości, odkrywając przy tym wolę Bożą. We wspólnocie Domowego Kościoła uczymy się, jak być lepszym małżeństwem i rodziną, czerpiąc z łaski i mocy sakramentu małżeństwa. Domowy Kościół pomaga nam w tym wszystkim przez wzajemne mobilizowanie się do pracy nad sobą, a nade wszystko – poprzez pogłębianie naszych relacji z Bogiem, w małżeństwie i w rodzinie.  

Formacja... 

Małżeństwa spotykają się w małych grupach (4-7 małżeństw) czyli tzw. kręgach małżeńskich, raz w miesiącu w obecności księdza opiekuna, aby w atmosferze modlitwy dzielić się swoim życiem duchowym. Obecnie przy parafii działa 5 kręgów Domowego Kościoła. 

Więcej o wspólnocie Domowego Kościoła i naszych charyzmatach dowiesz się pod tym adresem: http://www.dk.oaza.pl/ 

W parafii... 

W każdy pierwszy piątek miesiąca członkowie wspólnoty Domowego Kościoła razem z młodzieżą oazową gromadzą się na Mszy Świętej wspólnotowej Ruchu Światło – Życie, o godz. 19:00, podczas której pełnią wyznaczone posługi liturgiczne. W okresie wielkanocnym organizujemy jednodniowy wyjazd formacyjny dla wszystkich małżeństw tworzących Domowy Kościół, który ma charakter dnia skupienia. Jest to też, dobra okazja do integracji całej wspólnoty.  

Domowy Kościół stara się czynnie uczestniczyć w życiu parafii, biorąc udział w wydarzeniach parafialnych takich jak: droga krzyżowa ulicami parafii, przygotowanie ołtarza stacyjnego w Boże Ciało, pomoc w przeprowadzaniu zbiórek pieniężnych na cele charytatywne. Na jesieni 2017 roku podjęliśmy się zorganizowania parafialnej pieszej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin do pobliskiego sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie w intencji uświęcenia małżeństw i rodzin w naszej parafii i Ojczyźnie. Od października planujemy otworzyć parafialną kawiarenkę, która ufamy stanie się miejscem owocnych spotkań i rozmów parafian. 

Kontakt z nami...  

Zastanawiasz się jak zbudować lepsze i szczęśliwsze małżeństwo? Chcesz mądrze wychować dzieci? Szukasz żywej wiary? Zachęcamy do kontaktu z nami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Dodatkowe informacje