PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lipca 2017 r. –

1. Dzisiejsza Msza św. o godz. 9.00 odprawiana jest w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

2. Przypominamy, że w okresie letnim od 1 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w niedziele o godz. 13.15. Pozostałe Msze św. są bez zmian. Sakrament Chrztu jest udzielany podczas Mszy św. o godz. 12.00.

3. W lipcu i sierpniu kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 17.45.

4. Zapraszamy gorąco do adoracji Pana Jezusa podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która w lipcu odbywa się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8.00 do 17.45.

5. We wtorek 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona pielgrzymów, podróżnych i żeglarzy. W tym dniu o godz. 19.00 odprawiona będzie Msza św. zbiorowa w intencji solenizantów. Można dołączyć swoje intencje. Święty Krzysztof jest także patronem kierowców. Z tej racji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. odbywać się będzie święcenie pojazdów.

6. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w sierpniu odbędzie się w sobotę 29 lipca o godz. 19.00.

7. 24 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku okrągłe rocznice (5, 10… 50 lat) zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii.

8. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patrona parafii.

9. Wybierającym się na wakacje życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy jednocześnie, by nie zaniedbywać w tym czasie praktyk religijnych. Udając się na Mszę św. pamiętajmy o odpowiednim skromnym stroju szanując w ten sposób święte miejsce i uczucia religijne drugiego człowieka.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 16 lipca 2017 r.

Dodatkowe informacje