WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY – 28 maja 2017 r. –

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś przypada także 36. rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

2. Pierwsza Komunia święta dzieci z klas III D, E i F Szkoły Podstawowej 330 oraz z innych szkół odbędzie się dziś o godz. 10.30.

3. Pierwsza Komunia św. dla dzieci ze szkoły 340 klasy III A, B, C, D w niedzielę 4 czerwca o godz. 10.30. Spotkanie dla rodziców tej grupy w poniedziałek 29 maja o godz. 20.00 w kościele.

4. Grupa Odnowy w Duchu Świętym Winnica Pana zaprasza do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą – w środę 31 maja o godz. 20.00 w sali EMAUS.

5. Nabożeństwa majowe, a od czwartku 1 czerwca – nabożeństwa czerwcowe – odprawiane są w tygodniu o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin potrzebujących.

7. W sobotę 3 czerwca przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 zapraszamy na pierwszo-sobotnie nabożeństwo.

8. W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w sobotę 3 czerwca – Winnica Pana zaprasza wszystkich do przeżywania z wraz z uczestnikami REO nabożeństwa oddania życia Jezusowi i modlitwy o odrodzenie w Duchu Świętym.

Plan wieczoru:

godz. 19.00 – oddanie życia Jezusowi przed wystawionym Najświętszym Sakramentem

godz. 20.00 – modlitwa o odrodzenie w Duchu Świętym

godz. 21.30 – Msza św. dla uczczenia Ducha Świętego

9. W przyszłą niedzielę – 4 czerwca – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny a także czas Komunii wielkanocnej.

10. Pod hasłem „Dziękujemy za chleb” już po raz dziesiąty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Niedziela 4 czerwca będzie okazją do dziękczynienia za życie i posługę św. Brata Alberta oraz dzieła charytatywne i ludzi włączających się w posługę potrzebującym. W tym dniu wspólnoty parafialne będą przeprowadzały po Mszach św. zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności.

11. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molli, odprawiona będzie przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

12. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 12.00.

13. Zachęcamy gorąco do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.45.

14. Parafialna wspólnota postakademicka serdecznie zaprasza na spotkania – nie tylko tych, którzy są pewni, że chcą podążać za Jezusem i pogłębiać swą wiarę, ale także tych, którzy mają wątpliwości, trudności, szukają odpowiedzi i nie wiedzą, co tak właściwie robią w kościele. Spotkania grupy Za Jezusem odbywają się we wtorki o godzinie 20.30 w dzwonnicy.

15. Zapraszamy do lektury pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy Czytelnikom za modlitewne i finansowe wspieranie wydawania naszego wspólnego parafialnego pisma.

16. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 10 czerwca. Bliższe informacje w gablocie Akcji Katolickiej i na stronie internetowej parafii.

17. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28 maja 2017 r.

Dodatkowe informacje