DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2017 r. –

1. Po Mszy św. o godzinie 9.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w Sali św. Barbary.

2. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 15.00. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 20.00 w kościele. Przypominamy, że w tym roku do Pierwszej Komunii św. przystępują dzieci z klas III.

3. Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas III Gimnazjum, którzy chcą przygotować się w tym roku szkolnym do Sakramentu bierzmowania, a także dla ich rodziców odbędzie się dziś o godz. 19.00 w kościele.

4. W najbliższy poniedziałek, 18 września, w święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci i młodzieży – o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ministrantów i lektorów z naszej parafii z promocją ministrancką.

Pragniemy, aby odtąd było to Święto Dziecięcej i Młodzieżowej Służby Liturgicznej. Będzie to sposobność do naszej modlitwy za chłopców służących przy Ołtarzu oraz wdzięczności za dar ich powołania, do której zapraszamy wszystkich parafian.

Jednocześnie ponawiamy zaproszenie dla chłopców ze szkoły podstawowej i średniej do wstąpienia w szeregi ministrantów i lektorów naszej parafii, zbiórki odbywają się w soboty o godz. 10:00 w zakrystii Kościoła. Więcej informacji można uzyskać u ks. Zbigniewa.

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania Służby Liturgicznej Dorosłych mężczyzn. Wszystkich dorosłych ministrantów i lektorów oraz nowe osoby, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w poniedziałek – 18 września, o godz. 20 w sali nr 1 w budynku parafialnym „B”.

6. Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy na spotkania młodych Ruchu Światło-Życie w każdy piątek, początek o godz. 19.00 wspólną Mszą Świętą. Są one okazją do pogłębiania wiary, poznawania i przebywania wśród wierzącej młodzieży.

7. W niedzielę 24 września o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św., której będzie przewodniczył JE. Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski. Mszy Św. towarzyszyć będzie Orkiestra Koncertowa Victoria, a po Mszy św. odbędzie sie uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Władysława.

Podczas tej Mszy św. małżeństwa obchodzące okrągłe jubileusze zawarcia związku małżeńskiego odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości mogą się jeszcze zgłaszać w zakrystii.

W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.15 i nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Spotkanie organizacyjne jubilatów odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 19.00.

8. W poniedziałek 25 września podczas Mszy św. o godz. 19.00 bp. Rafał Markowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu bierzmowania.

9. W sobotę, 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają parafian i wszystkie wspólnoty parafialne na pierwszą, pieszą PIELGRZYMKĘ RODZIN do sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. Jej intencją będzie modlitwa o uświęcenie małżeństw i rodzin w naszej parafii i Ojczyźnie.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę w ramach wielkiej modlitwy „Różaniec na granicy” w sobotę 7 października. Bliższe informacje na plakatach.

11. Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru pisma parafialnego BRAT. Dziękujemy za wspieranie jego wydawania. Elektroniczne wydania archiwalnych numerów pisma BRAT dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

12. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w październiku odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 19.00.

13. Parafia bł. Edmunda Bojanowskiego przy ul. Kokosowej 12 na Ursynowie zaprasza rodziców dzieci niepełnosprawnych na comiesięczne międzyparafialne spotkania. Najbliższe spotkanie 23 września o godz. 15.30 poświęcone będzie rodzeństwu dzieci niepełnosprawnych. Szczegółowy program spotkań dostępny na plakatach.

14. Dziś po wszystkich Mszach św. grupa Winnica Pana rozprowadza książkę wydaną z okazji 10-lecia swojego istnienia. Zapraszamy do stolika pod chórem.

15. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17 września 2017 r.

Dodatkowe informacje