UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11 czerwca 2017 r. –

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Dzisiejsza Msza św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Władysława z Gielniowa z prośbą o dar Jego kanonizacji. Po Mszy św. Towarzystwo bł. Władysława zaprasza na spotkanie w sali św. Barbary.

3. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 Pierwsza Komunia św. dla klas III E, F, G, H, I ze Szkoły Podstawowej 340.

4. Spotkanie Misji św. Teresy odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10.30.

5. P o Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

6. Próba dla dziewczynek pragnących sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 17.30.

7. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Przy Bażantarni, Rosoła, Jeżewskiego i KEN. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji panów z asysty procesyjnej, grupę Totus Tuus, lektorów, ministrantów, bielanki i grupy parafialne. Dzieci komunijne zapraszamy na procesję do niesienia szarf przy feretronach i chorągwiach.

8. Zapraszamy panów do Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Kościelna „Totus Tuus” jest stowarzyszeniem, którego członkowie zapewniają ład i porządek podczas uroczystości religijnych. Zainteresowanych tą zaszczytną służbą prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza.

9. W ramach oktawy Bożego Ciała codziennie odbywać się będzie procesja dookoła kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

10. W sobotę 17 czerwca, jak w każdą III sobotę miesiąca, Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Intencje i ofiary można składać w zakrystii lub do puszki przy figurze św. Rity.

11. Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam – w niedzielę 18 czerwca o godz. 9.00. Po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w sali św. Barbary.

12. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w tygodniu (poniedziałek – piątek) o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

13. Z racji zbliżających się wyjazdów wakacyjnych w niedziele 18 i 25 czerwca po wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

14. Zachęcamy gorąco do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.45.

15. W niedzielę 24 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku 5, 10, 15, 25 lub 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza w zakrystii.

16. Katolicka Szkoła Podstawowa mieszcząca się w budynku naszego kościoła prowadzi nabór uzupełniający na rok szkolny 2017/2018 do klasy drugiej i pierwszej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły. Dane teleadresowe można znaleźć na tablicy przy kiosku parafialnym.

17. Są wolne intencje mszalne. Można także zamawiać Msze św. gregoriańskie w intencji zmarłych. Msza św. może być pięknym darem z okazji wydarzeń rodzinnych, a także dziękczynieniem za otrzymane łaski.

18. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 11 czerwca 2017 r.

Dodatkowe informacje