SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2017 r. –

1. We wtorek przypada 73. rocznica Powstania Warszawskiego, zaś w połowie sierpnia wspominać będziemy „Cud nad Wisłą” z 1920 r. Niech bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

2. Zanośmy wspólnie do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół wzywa, by ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Kolbe i Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

3. W środę 2 sierpnia przypada uroczystość NMP Królowej Aniołów. W tym dniu można będzie uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” ustanowiony na prośbę św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem odpustu jest pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary. 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 odprawiona będzie w intencji matek pragnących i oczekujących potomstwa. Będziemy w niej upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molla.

6. Przypominamy, że w okresie letnim od 1 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w niedziele o godz. 13.15. Pozostałe Msze św. są bez zmian. Sakrament Chrztu jest udzielany podczas Mszy św. o godz. 12.00.

7. W lipcu i sierpniu kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 17.45.

8. Zapraszamy gorąco do adoracji Pana Jezusa podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8.00 do 17.45.

9. 24 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, także z innych parafii, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

10. Zapraszamy do lektury wakacyjnego numeru pisma parafialnego BRAT. Informujemy jednocześnie, że wcześniejsze numery pisma w wersji elektronicznej dostępne są na stronie internetowej parafii.

11. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patrona parafii.

12. Wybierającym się na wakacje życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy jednocześnie, by nie zaniedbywać w tym czasie praktyk religijnych. Udając się na Mszę św. pamiętajmy o odpowiednim skromnym stroju szanując w ten sposób święte miejsce i uczucia religijne drugiego człowieka.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30 lipca 2017 r.

Dodatkowe informacje