OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 sierpnia 2017 r. –

1. W sierpniu ze wszystkich stron Polski pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

2. W ramach nowenny przed Wniebowzięciem NMP Ojcowie franciszkamie zapraszają w dniach od 6 do 22 sierpnia do Niepokalanowa na Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Będziemy Maryi polecać kolejne sfery życia. 15 sierpnia na wszystkich Mszach św. będziemy zawierzać siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Od 16 do 22 sierpnia będziemy dziękować dobremu Bogu za wszelkie łaski udzielone za wstawiennictwem Niepokalanej. Szczegółowe informacje w Internecie:

( http://niepokalanow.pl/sanktuarium/wielkie-zawierzenie/ )

3. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. Członkowie Żywego Różańca modlą w sierpniu za poległych w Powstaniu Warszawskim i Bitwie Warszawskiej, o Boże błogosławieństwo dla Polski i naszej parafii oraz szczęśliwy powrót z wakacji dzieci i młodzieży.

5. Msza św. w intencji matek pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli, odprawiona będzie dziś o godz. 12.00.

6. W poniedziałek o godz. 18.30 modlitwa wypominkowa, a godz. 19.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Towarzystwo bł. Władysława z Gielniowa zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Naszego Patrona z prośbą o dar Jego kanonizacji.

8. W niedzielę 13 sierpnia o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie.

9. Przypominamy, że w okresie letnim od 1 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w niedziele o godz. 13.15. Pozostałe Msze św. są bez zmian. Sakrament Chrztu jest udzielany podczas Mszy św. o godz. 12.00.

10. W lipcu i sierpniu kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 17.45.

11. Zapraszamy gorąco do adoracji Pana Jezusa podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 7.30 do 17.45.

12. 24 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

13. Zapraszamy do lektury wakacyjnego numeru pisma parafialnego BRAT.

14. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 6 sierpnia 2017 r.

Dodatkowe informacje