DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 sierpnia 2017 r. –

1. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie dziś o godz. 17.30.

2. W poniedziałek o godz. 18.30 druga część modlitwy wypominkowej.

3. W sierpniu nasze myśli i modlitwy w sposób szczególny kierujemy do Matki Bożej. We wtorek celebrujemy jedną z największych uroczystości w Kościele – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawiane będą według wakacyjnego porządku niedzielnego.

Tę uroczystość lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia.

Po każdej Mszy św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa kwiatów i ziół. Zanieśmy je do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg.

4. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

5. W czwartek 17 sierpnia Kościół wspomina św. Jacka. Św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, jest patronem naszego księdza Proboszcza. Z tej racji Msza św. o godz. 19.00 zostanie odprawiona w Jego intencji.

6. Na Mszę św. w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin zaprasza także Koło Przyjaciół Radia Maryja w niedzielę 20 sierpnia o godz. 9.00.

7. W sobotę 19 sierpnia, jak w każdą III sobotę miesiąca, Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Intencje i ofiary można składać w zakrystii lub do puszki przy figurze św. Rity.

8. Zapraszamy małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego na Mszę św. odpustową w dniu 24 września o godz. 12.00, która będzie celebrowana w ich intencji. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

9. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas organizuje w dniu odpustu 24 września loterię fantową. Prosimy o przynoszenie na tę loterię fantów.

10. Parafialny zespół Caritas organizuje także zbiórkę używanych podręczników i pomocy szkolnych. Można je przynosić do kiosku parafialnego. Prosimy również o wsparcie finansowe zakupu nowych podręczników dla dzieci z najuboższych rodzin.

11. Przypominamy, że w okresie letnim od 1 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w niedziele o godz. 13.15. Pozostałe Msze św. są bez zmian. Sakrament Chrztu jest udzielany podczas Mszy św. o godz. 12.00.

12. W lipcu i sierpniu kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 17.45.

13. Zapraszamy gorąco do adoracji Pana Jezusa podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 7.30 do 17.45.

14. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 13 sierpnia 2017 r.

Dodatkowe informacje