DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2017 r. –

1. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa XII encykliką Ad caeli Reginam (Do Królowej niebios), wydaną 11 października 1954 r., w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.

Natomiast w sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

2. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone we wrześniu odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 19.00.

3. Zapraszamy małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice zawarcia związku małżeńskiego na Mszę św. odpustową w dniu 24 września o godz. 12.00, która będzie celebrowana w ich intencji. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

4. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas organizuje w dniu odpustu 24 września loterię fantową. Prosimy o przynoszenie na tę loterię fantów do kiosku parafialnego.

5. Parafialny zespół Caritas organizuje także zbiórkę używanych podręczników i pomocy szkolnych. Można je przynosić do kiosku parafialnego. Prosimy również o wsparcie finansowe zakupu nowych podręczników dla dzieci z najuboższych rodzin.

6. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 20 sierpnia 2017 r.

Dodatkowe informacje