DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 sierpnia 2017 r. –

1. W piątek, 1 września, przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu modlimy się za poległych w kampanii wrześniowej i miliony pomordowanych w czasie wojny. Niech Pan przyjmie ofiarę ich życia.

2. Dla dzieci i młodzieży zbliża się czas powrotu do szkół. Niech nowy rok szkolny zacznie się z Bogiem. Warto przy tej okazji skorzystać z Sakramentu pokuty i pojednania. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przekroczą szkolne progi po raz pierwszy.

Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w poniedziałek 4 września o godz. 8.00.

3. Od 1 września wracamy do stałego porządku Mszy św. i nabożeństw w kościele i wznawiamy działalność grup parafialnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 17.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin.

5. W przyszłą niedzielę, 3 września:

• o godz. 9.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji Ojczyzny.

• po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do ich grona.

• Msza św. o godz. 13.15 odprawiona będzie w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli.

6. Zachęcamy rodziny, zwłaszcza oczekujące lub pragnące potomstwa do przyjęcia relikwii św. Joanny Beretty Molli do swoich domów. Niech będzie to okazja do odnowienia wspólnej rodzinnej modlitwy. Rodziny które pragną przyjąć relikwie zapraszamy po Mszach św. do zakrystii.

7. W niedzielę 24 września o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice ślubu będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

8. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas organizuje w dniu odpustu 24 września loterię fantową. Prosimy o przynoszenie na tę loterię fantów.

9. Parafialny zespół Caritas organizuje zbiórkę używanych podręczników i pomocy szkolnych. Można je przynosić do kiosku parafialnego lub do Caritas podczas dyżurów. Prosimy również o wsparcie finansowe zakupu nowych podręczników dla dzieci z najuboższych rodzin.

10. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej po odbiór podstawowych produktów żywnościowych w najbliższy wtorek 29 sierpnia w godz. 17.00-19.00.

11. Serdecznie witamy księdza Andrzeja Szymańskiego, dotychczasowego wikariusza parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, który w tym roku rozpoczyna pracę w naszej parafii. Życzymy księdzu obfitych łask Bożych w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym.

12. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 27 sierpnia 2017 r.

Dodatkowe informacje