DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 września 2017 r. –

1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do grona Kół Żywego Różańca.

2. Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli, odprawiona będzie dziś o godz. 13.15.

3. Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w poniedziałek 4 września o godz. 8.00.

4. W poniedziałek o godz. 18.30 modlitwa wypominkowa, a godz. 19.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W poniedziałek, 4 września, odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców "Talent". Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00, a potem na spotkanie formacyjne do sali nr 1 w budynku parafialnym "B". Temat spotkania: "Błogosławieni ubodzy w duchu. (Dobre ubóstwo)". Wstęp wolny.

6. Wspólnota mam zaprasza na Mszę św. w środę, 6 września o godz. 10:15.

7. Wznawiamy po wakacjach spotkania biblijne. Prowadził je będzie ks. Andrzej Szymański. Spotkania biblijne odbywać się będą w środy o godz. 20.00 w Sali św. Barbary w dzwonnicy.

8. Grupa Winnica Pana zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 7 września po Mszy św. o godz. 19.00.

9. Zapraszamy do korzystania z posługi modlitwą wstawienniczą w ostatnie środy miesiąca w sali EMAUS o godz. 20.00. Najbliższy termin to 27 września.

10. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do ratowania życia tych najmniejszych.

11. Pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów i kandydatów odbędzie się w najbliższą sobotę – 9 września o godz. 10.00 w zakrystii kościoła. Na spotkanie zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i liceum którzy pragną dołączyć do liturgicznej służby ołtarza.

12. Małżeństwa ze wspólnoty Kościoła Domowego zapraszamy na Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok formacyjny w najbliższy piątek 8 września na godz. 19.00. Po Mszy Świętej w sali Nr 1 w budynku parafialnym „B” odbędzie się spotkanie organizacyjne.

13. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w październiku odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 19.00.

14. W przyszłą niedzielę – 10 września

• Tow. bł. Władysława zaprasza o godz. 9.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Naszego Patrona z prośbą o Dar Jego kanonizacji.

• podczas Mszy św. szkolnej o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas zerowych i pierwszoklasistów.

• po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Misji św. Teresy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do modlitwy za kapłanów.

15. Zachęcamy gorąco do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.30.

16. W niedzielę 24 września o godz. 12:00 będzie celebrowana Msza św. podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice ślubu będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. W tym dniu nie będzie udzielany Sakrament Chrztu św.

17. Wzorem lat ubiegłych Zespół Caritas organizuje w dniu odpustu 24 września loterię fantową. Prosimy o przynoszenie na tę loterię fantów.

18. Dziś po Mszach św. organizowana jest zbiórka pieniężna na dofinansowanie potrzeb szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin w parafii.

19. Serdecznie witamy w naszej parafii księdza dr. Sławomira Szczepaniaka, adiunkta na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i pracownika naukowego Laboratoire d’Anthropologie et Philosophie Pratique w Institut Catholique de Paris. Życzymy księdzu obfitych łask Bożych w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym.

20. W minionym tygodniu pożegnaliśmy odprawiając katolicki pogrzeb śp. Andrzeja Stefana Bytnara. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

21. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3 września 2017 r.

Dodatkowe informacje