Parafia pw. Błogosławionego Władysława z Gielniowa – Warszawa-Natolin

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 października 2018 r.

1. Dziś obchodzony jest 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka na pomoc chrześcijanom w Pakistanie.

2. W czwartek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Msze św. według porządku niedzielnego bez Mszy św. o godz. 13.15.

3. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 7.30. Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych połączona z procesją za zmarłych. Z racji pierwszego piątku spowiedź od godz. 17.30. Ofiary na tacę przeznaczone będą na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin.

4. Od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można także zyskać nawiedzając w naszym kościele grób śp. ks. kanonika Eugeniusza Ledwocha. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

5. Pod chórem i przy bocznym wyjściu przyjmujemy na wypominki jednorazowe, które będą odczytywane podczas procesji w Dniu Zadusznym 2 listopada i wypominki roczne odmawiane w każdy pierwszy i drugi poniedziałek miesiąca połączone ze Mszą św. w intencji zmarłych.

Na wypominki przyjmujemy także w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wstawiennictwo.

6. Od niedzieli 4 listopada będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2019.

7. Wspólnota mam zaprasza na Różaniec przed Najświętszym Sakramentem w środę 31 października o godzinie 10.00.

8. Zapraszamy na próby scholi liturgicznej dla dorosłych, która będzie śpiewać na niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00. Próby odbywają się w poniedziałki o 20.00 w domu parafialnym B. Więcej informacji u ks. Grzegorza.

9. Winnica Pana zaprasza wszystkich w czwartki na Mszę św. o godz. 19.00, a po niej na spotkanie i modlitwę charyzmatyczną w sali Emaus.

10. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca także wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do ich grona.

11. Msza św. w intencji matek pragnących i oczekujących potomstwa, podczas której będziemy upraszać potrzebne łaski dla wszystkich rodzin z naszej parafii za wstawiennictwem św. Joanny Molli, odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

12. Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta oraz Fundacja Niedziela zapraszają na premierowy pokaz filmu przedstawiającego rekonstrukcję Powstania Warszawskiego zrealizowaną w tym roku dla uczestników Kongresu Młodzieży Polonijnej. Pokaz odbędzie się w naszym kościele 4 listopada o godz. 19:00.

13. Dziś po Mszach świętych w przedsionku kościoła rozprowadzane są ŚWIECE NIEPODLEGŁOŚCI stanowiące cegiełki na kontynuowanie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy, aby te świece zapalić w domach w Święto Niepodległości i odmówić Akt dziękczynienia.

14. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.  


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28 października 2018 r.

 
Katechezy dla narzeczonych Poradnia rodzinna

6 sierpnia

Człowiek tęskni za mocą, która tli się w jego świadomości, jak iskierka w spopielałym kominku. Tęskni za ubóstwieniem, do którego jest powołany jako dziedzic Ojcowej miłości.

Stefan Kardynał Wyszyński

Kalendarz parafialny

Ścieżka powrotu

Pismo parafialne „Brat”

Żywy różaniec

Wspolnota akademicka