Parafia pw. Błogosławionego Władysława z Gielniowa – Warszawa-Natolin

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 listopada 2018 r.

1. Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta oraz Fundacja Niedziela zapraszają na premierowy pokaz filmu przedstawiającego rekonstrukcję Powstania Warszawskiego. Pokaz odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 19:00.

2. Od 01 do 08 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można uzyskać nawiedzając grób śp. ks. Eugeniusza Ledwocha.

3. Msza święta za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa dziś o godz. 13:15. Po niej specjalne błogosławieństwo.

4. I część wypominek rocznych, które przyjmowali ks. Proboszcz, ks. Daniel i ks. Grzegorz – jutro, w I poniedziałek m-ca o 18:30. O godz. 19:00 comiesięczna Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Od dzisiaj przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Modlitwa z racji Urodzin, Imienin, rocznicy śmierci to najpiękniejszy dar duchowy, jaki możemy ofiarować. Zachęcamy do zgłaszania intencji w zakrystii lub kancelarii parafialnej

6. Jutro, 05 listopada, imieniny obchodzą ks. Sławomir Szczepaniak i ks. Sławomir Gocałek. Msza św. w Ich intencji o godz. 18.00.

7. Zapraszamy do scholi liturgicznej dla dorosłych, która śpiewa na niedzielnej Mszy Św. o godz. 12.00. Próby w poniedziałki o godz. 20.00 w sali nr 1 (budynek szkoły, parter). Więcej informacji u ks. Grzegorza.

8. Konferencja przed chrztem w sobotę, 10 listopada, o godz. 19.00 w kościele. Poprowadzi ją ks. Zbigniew.

9. Winnica Pana zaprasza na Mszę świętą w każdy czwartek o godz. 19.00, a po niej na spotkanie modlitewne w sali Emaus.

10. Zapraszamy na spotkania filozoficzne FiloPiątki. Najbliższe w piątek o 19:30 w sali św. Barbary.

11. Zapraszamy Uczniów klas 8 SP, którzy rozpoczęli przygotowanie do Bierzmowania i ich Rodziców na spotkanie informacyjne w niedzielę, 18 listopada, o godz. 19:15 w kościele.

12. Msza św. w intencji Ojczyzny – w przyszłą niedzielę o 9:00.

13. W setną rocznicy odzyskania niepodległości, Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza wraz z naszą Parafią na uroczysty koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej w Warszawie. W programie najpopularniejsze dzieła kompozytorów polskich, m.in. słynny koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina oraz przejmujący Koncert Warszawski Richarda Adinsella. Koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 16.00 w naszym kościele.

14. Akcja Katolicka rozprowadza Świece Niepodległości. Jest to cegiełka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy, by Świece Niepodległości zapalić w domach w Święto Niepodległości o symbolicznej godzinie 19:18.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy odprawiając pogrzeb katolicki śp. Zbigniewa Rudolfa Grabskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 4 listopada 2018 r.

 
Katechezy dla narzeczonych Poradnia rodzinna

15 sierpnia

Słuszną jest rzeczą, że Bóg przyozdobił Matkę Syna swojego w słoneczną szatę - Dziewica obleczona w słońce! Niewiasta, matka musi być w słońcu, bo kobieta to matka życia, matka rodziny, matka narodu. A matka musi być słoneczna, jasna, królewska.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz parafialny

Ścieżka powrotu

Pismo parafialne „Brat”

Żywy różaniec

Wspolnota akademicka