Parafia pw. Błogosławionego Władysława z Gielniowa – Warszawa-Natolin

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018 r.

1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Marcin. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

2. Ukazał się listopadowy numer pisma parafialnego BRAT. Zapraszamy do lektury.

3. W setną rocznicę odzyskania niepodległości, Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza wraz z naszą Parafią na uroczysty koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej w Warszawie. W programie najpopularniejsze dzieła kompozytorów polskich, m.in. słynny koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina oraz przejmujący Koncert Warszawski Richarda Adinsella. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele.

4. Można jeszcze nabyć Świece Niepodległości. Zapalmy je 11 listopada o godz. 19:18!

5. II część wypominek rocznych, które przyjmowali ks. Kamil, ks. Zbigniew i ks. Andrzej – jutro, w II poniedziałek m-ca o 18:30.

6. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Modlitwa z racji Urodzin, Imienin, rocznicy śmierci to najpiękniejszy dar duchowy, jaki możemy ofiarować. Zachęcamy do zgłaszania intencji w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Winnica Pana zaprasza wszystkich w czwartki na Mszę Św. o godz. 19.00, a po niej na spotkanie i modlitwę charyzmatyczną w sali Emaus.

8. Spotkanie dla rodziców nastolatków (szczególnie kandydatów do Bierzmowania) w sobotę o 16:30 w kościele. Zaproszony gość, Joanna Szmurło, specjalista terapii uzależnień i kierownik ośrodka dla młodocianych narkomanów, podejmie temat relacji rodziców z nastolatkami: co daje dobra relacja z dziećmi i jak ją budować, wychowujemy przez działanie czy tylko przez słowo, cel buntów i kryzysów.

9. Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity w sobotę, 17 listopada, jak w każdą III miesiąca, o godz. 18.00. Intencje i ofiary można składać do puszki przy figurze, w zakrystii i kancelarii

10. Zapraszamy Uczniów klas 8 SP, którzy rozpoczęli przygotowanie do Bierzmowania i ich Rodziców na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę, 18 listopada, o godz. 19:15 w kościele.

11. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców o godz. 15.00.

12. Rozdanie nagród dla dzieci, które najwięcej razy uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym, odbędzie się w niedzielę 18.11. po Mszach św. o godz. 10.30 i 15.00 w sali Emaus.

13. Od poniedziałku 19.11. rozpoczynamy piękny czas wizyty duszpasterskiej.

W tym roku zaczniemy od strony północnej naszej parafii.

=> Poniedziałek 19.11

17.00 ul. Lanciego 15, 17, 19

ok. 18.15 ul. Lanciego 9 (segmenty)

Bardzo prosimy o zabranie kartek informujących o kolędzie i rozwieszeniu ich na klatkach bloku.

Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 11 listopada 2018 r.

 
Katechezy dla narzeczonych Poradnia rodzinna

15 sierpnia

Słuszną jest rzeczą, że Bóg przyozdobił Matkę Syna swojego w słoneczną szatę - Dziewica obleczona w słońce! Niewiasta, matka musi być w słońcu, bo kobieta to matka życia, matka rodziny, matka narodu. A matka musi być słoneczna, jasna, królewska.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz parafialny

Ścieżka powrotu

Pismo parafialne „Brat”

Żywy różaniec

Wspolnota akademicka